Вченим із міжнародного наукового проекту Т2К вдалося зробити відкриття, яке може призвести до прориву в розумінні однієї з найневловиміших частинок – нейтрино. Дослідники вперше отримали докази існування особливого типу нейтринних осциляцій, що свідчать про перетворення мюонних нейтрино в електронні нейтрино.

Схема експеримента Т2К

Про відкриття повідомили співробітники канадської лабораторії ядерної фізики та фізики частинок TRIUMF, яка працює в партнерстві з Йоркським ... Читати далі »

Просмотров: 362 | Добавил: Fizik | Дата: 28.07.2013

вид з поверхні екзопланетиДжерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org

Вчені-астрономи оголосили про виявлення трьох екзопланет, що знаходяться у сприятливій для життя зоні зорі Gliese 667C. Більш детальне вивчення цієї системи підтвердило, що ці планети не є газовими гігантами, їх розміри і маса можуть перевищувати аналогічні показники Землі всього у кілька разів, що дозволяє віднести ці планети до класу супер-земель.

Зірка Gliese 667C є частиною системи Gliese 667 з трьома зірками, вона знаходиться на відстані 22 світлових років від Землі у сузір'ї Скорпіона. Але найцікавішим є те, що система зірки Gliese 667C є першою відкритою в історії астрономії системою, у якій існує відра ... Читати далі »

Просмотров: 396 | Добавил: Fizik | Дата: 28.07.2013