Головна » Архів матеріалів

ядро ЗемліДжерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru

Науковці визначили, що температура у центрі Землі становить 6000 градусів за Цельсієм, що на 1000 градусів гарячіше, ніж було визначено у ході попереднього експерименту, що проходив 20 років тому. Нові значення підтверджують геофізичну модель, згідно з якою різниця температури між твердою корою і мантією повинна становити, щонайменше, 1500 градусів, щоб пояснити наявність магнітного поля Землі. Більше того, вченим вдалося визначити, чому у ході попереднього експерименту було отримано занижене значення. 

Дослідницьку команду очолювала Агнес Дюваль із Французької технологічної організації CEA.

Для відтворення температур ... Читати далі »

Просмотров: 240 | Добавил: Shinoby | Дата: 01.05.2013

229d43c826_186060Джерело: Новини науки і техніки

Не встигли вчені, що працюють з найдорожчим науковим експериментом в світі, відкрити бозон Хіггса, як тут же перемістили фокус своєї уваги на ще одне захоплююче завдання: пошук таємничої темної матерії.

Великий адронний коллайдер з лабораторії ЦЕРН, неподалік від Женеви, буде оновлено до закінчення цього десятиліття, що обійдеться в 2,8 мільярдів доларів і дозволить знайти відповіді на найбільші загадки Всесвіту.

Фізики вважають, що саме темна матерія не дає Всесвіту розлетітися. На її частку доводиться 84 відсотки від всієї матерії, і не дивлячись на це, її так і не вдалося побачити, адже вона не створює і не відображає світло.

... Читати далі »

Просмотров: 194 | Добавил: Shinoby | Дата: 18.04.2013

Японські вчені створили 113-й елемент періодичної системиДжерело: logo

Група японських учених представила експериментальні свідчення того, що їй вдалося синтезувати надважкий елемент з 113 протонами в ядрі, поки званий унунтріем. Ізотоп унунтрія 278113 фізики отримували в реакції виду 209Bi + 70Zn → 278113 + n. Для дослідження цієї реакції і її продуктів була організована тривала серія експериментів в Прискорювальному центрі ім. Нішіни, яка стартувала ще у вересні 2003-го. Досліди проводилися за самою звичайною схемою: встановлений в Центрі лінійний прискорювач видавав пучки іонів цинку, які потім направлялися на тонкі (450-780 м ... Читати далі »

Просмотров: 256 | Добавил: Shinoby | Дата: 07.04.2013

радіотелескоп ALMAДжерело: Новини науки та техніки, нові технології

13 березня 2013 року було офіційно відкрито величезний радіотелескоп, який здатний «побачити» найдрібніші та найвіддаленіші об’єкти Всесвіту. Ця подія стала дійсно визначною для астрономічного співтовариства. Велика кількість вчених і представників різних наукових організацій, котрі зібралися на церемонію відкриття, виразили надію, що ALMA (Atacama Large Mіllіmeter-submіllіmeter Array), стане науковим інструментом, що зробить революційний переворот у сучасній астрономії та астрофізиці. Адже проект телескопу ALMA є проектом найбільшого, найскладнішого та найбільш сучасного радіотелескопу на даний момент.

Телескоп ALMA, що в перекладі з ... Читати далі »

Просмотров: 231 | Добавил: Shinoby | Дата: 07.04.2013

протон й антипротонДжерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org

Вчені-фізики Європейської організації ядерних досліджень CERN повідомили про те, що їм вдалося здійснити найточніші на сьогоднішній день вимірювання магнітного заряду та інших магнітних властивостей окремих частинок звичайної матерії та їх дзеркальних антиподів, частинок антиматерії. Більш глибоке розуміння особливостей цих частинок може допомогти вченим знайти відповідь на одне з основних фундаментальних питань: чому Всесвіт складається зі звичайної речовини, а не з антиречовини?

"Відповідно до сучасної фізичної теорії під час Великого Вибуху утворилася рівна кількість матерії та антиматерії" - розповідає Джеральд Гебрілс (Gerald ... Читати далі »

Просмотров: 250 | Добавил: Shinoby | Дата: 07.04.2013

« 1 2 ... 8 9 10 11 »