11:54
Земне ядро виявилось на 1000 градусів гарячішим ніж вважалось досі

ядро ЗемліДжерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru

Науковці визначили, що температура у центрі Землі становить 6000 градусів за Цельсієм, що на 1000 градусів гарячіше, ніж було визначено у ході попереднього експерименту, що проходив 20 років тому. Нові значення підтверджують геофізичну модель, згідно з якою різниця температури між твердою корою і мантією повинна становити, щонайменше, 1500 градусів, щоб пояснити наявність магнітного поля Землі. Більше того, вченим вдалося визначити, чому у ході попереднього експерименту було отримано занижене значення. 

Дослідницьку команду очолювала Агнес Дюваль із Французької технологічної організації CEA.

Для відтворення температури центру Землі, вчені застосували алмазну камеру, у якій створювався тиск у кілька мільйонів атмосфер, і потужні лазерні промені, які піднімали температуру до 4000 або 5000 градусів за Цельсієм. Вивчаючи агрегатний стан заліза при різних температурах у лабораторії, можна знайти точне значення температури всередині ядра Землі, адже залізо, під впливом високої температури і тиску, переходить з рідкого стану у твердий.

"Ми розробили нову техніку, для визначення твердого, рідкого або частково розплавленого стану речовини всього за секунду, за допомогою процесу під назвою дифракція", - повідомляють вчені.

Помилка, допущена у ході попереднього експерименту, була допущена з вини оптичного способу визначення агрегатного стану заліза. Ймовірно, що процес рекристалізації на поверхні, був інтерпретований як розплавлення.

Результати дослідження опубліковані у журналі Science за 26 квітня 2013 року.

Переглядів: 403 | Додав: Fizik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]