21:58
Нова сонячна електростанція може робити із солоної води — прісну

Джерело:   Ukr.Media

Винахід принесе велику користь світові.

Електроенергія і вода однаково потрібні світу, але виробництво одного скорочує запаси іншого. У Сполучених Штатах, наприклад, система водопостачання витрачає 6% електроенергії, що виробляється в країні, на очищення і розподіл водних ресурсів, інформує Ukr.Media.

З іншого боку, для роботи термоелектричних електростанцій потрібно до 640 млрд літрів прісної води на день, які надходять з річок, озер, водосховищ і водоносних пластів. До 23 млрд літрів такої води споживається в процесі, тобто не повертається до навколишнього середовища.

Сонячні панелі вимагають приблизно у 300 разів менше води, ніж термоелектричні станції, проте і виробляють не так багато електрики.

Пристрій, запропонований вченими з Науково-технологічного університету ім. короля Абдалли, поки існує тільки у вигляді прототипу. За задумом творців, він опріснює воду і буде особливо корисний там, де її запаси обмежені. Електростанція складається з опріснювача, встановленого позаду сонячного елементу.

 

Коли сонце світить, елемент виробляє електрику і виділяє тепло — як зазвичай. Але замість того, щоб відправляти тепло назад до атмосфери, він направляє його у дистилятор, який використовує його для запуску процесу опріснення.

Для перевірки якості води дослідники заповнили опріснювач солоною водою з важкими металами на зразок свинцю, міді і магнію. Пристрій перетворив воду на пару, яка проникла крізь пластикову мембрану, і відфільтрувала сіль та забруднюючі речовини.

На виході вийшла питна вода, що відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Прототип шириною в один метр виробляє близько 1,7 літра чистої води на годину. В ідеалі, його слід розташувати в посушливому регіоні поруч із джерелом води. При цьому його ККД як сонячного елементу залишався в межах 11%, як і у комерційних аналогів.

Крім цього, пристрій допоможе енергетичним компаніям знизити витрати на будівництво і експлуатацію електростанцій шляхом вироблення чистої питної води. Але перш, ніж це стане реальністю, вченим доведеться створити промислову версію електростанції.

Переглядів: 116 | Додав: Fizik | Теги: Прісна, електростанції, море, сонячні, вода | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]