19:30
Завершено проектування Міжнародного лінійного колайдера (ILC)

Міжнародний лінійний коллайдер ILCДжерело: CERN (англ.)

Міжнародний лінійний колайдер (ILC) повинен буде поглибити і доповнити знання, отримані фізиками за допомогою Великого адронного колайдера (LHC). У Токіо, Женеві і Чикаго пройшли урочисті церемонії передачі п’ятитомного Технічного проекту ILC в основний орган технічного нагляду, який займається проектами в галузі фізики елементарних частинок – ICFA (Міжнародний комітет з прискорювачів майбутнього).

Тепер, коли проект ILC готовий, країнам-учасницям майбутнього будівництва залишилося тільки прийняти рішення про його початок, але це рішення вже буде лежати в області політики – з технічного боку все готово. Швидше за все, бажання побудувати ILC на своїй території висловить Японія.

ILC, який протягнеться на відстань близько 31 кілометра, буде складатися з двох зустрічаючихся один з одним прискорювачів. Один з них буде розганяти електрони, інший – їх античастинки, позитрони. Їх зіткнення в центрі установки, які будуть відбуватися приблизно 7000 разів в секунду із загальною енергією 500 ГеВ, породять безліч нових частинок, що фіксуються детектором. У числі цих частинок будуть і бозони Хіггса, вивчення яких дозволить з’ясувати, чи відповідають їх властивості прогнозам Стандартної моделі.

Переглядів: 428 | Додав: Fizik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]